PT’s favorit – Wild Ocean
Isterninger, Gin, Vodka og Blod Appelsin juicen hældes i en mixer og shakes indtil mixeren er iskold udenpå. I et highball glas fyldes med nye isterninger og blue curacao, og forsigtigt hældes indholdet fra mixeren i. Normal appelsin juice kan også bruges, men blod appelsin gir den et ekstra “twist”. enjoy!
- Serveringer
- 1 drink
- Primær spiritus
- Vodka
Ekstra information
- Primær spiritus
- Vodka
Fra redaktionen
Om drinken
Isterninger, Gin, Vodka og Blod Appelsin juicen hældes i en mixer og shakes indtil mixeren er iskold udenpå. I et highball glas fyldes med nye isterninger og blue curacao, og forsigtigt hældes indholdet fra mixeren i. Normal appelsin juice kan også bruges, men blod appelsin gir den et ekstra “twist”.
enjoy!
Kommentarer
Henter kommentarer…
Lignende
Drinks der minder om denne
357 magnum
3 cl vodka 3 cl mørk rom (Bacardi Spiced Rom er god) 4,5 cl amaretto (el. Mandelsirup) Sprite Isterninger Fyld serveringsglasset halvt op med is, og hæld Vodka og Rom over. Tilsæt
A special
4cl passoã 2cl vodka 5cl juice, appelsin 5cl rose’s abricot Rør ingredienserne sammen i et højt glas med is.
Abehjerne
Opdag “Abehjerne” – en spændende og festlig drink, der vil tilføje et strejf af eventyr til enhver begivenhed! Denne farverige og forfriskende cocktail er perfekt til at skabe en f
Samme base
Andre drinks med vodka
Guides